aktualizováno: 07.11.2021 18:39:13 

SRDCOVÉ ESO australian shepherd‚ patterdale terrier

Náš Fred -Border Collie Fred

      

 Ahoj lidi,  tak tohle jsem !!!

Jmenuju se And Simply Red Tender Flash , a jsem nefalšovaná Border kolie s PP. Doma mi říkaj Fred.

RTG DKK:0/0

PLNOCHRUPÝ

Vyšetření očí: negativní

 

            Můj táta: CH. Idrus Bohemia Alké                                     moje máma: Ginger Brown Gasko Prim

  s paničkou se milujeme!

A tady je pár mých fotografií z letního výcvikového tábora v Heřmanově Městci, kde jsem se svojí paničkou ( jmenuje se Linda Hodová a je jí 13 let ) cvičil poslušnost i stopy. V mezičase jsem s chutí trénoval " tanečky " jak moje panička říká sportovní psí disciplíně " Tanec se psem " :

 O aport, o ten se já přetahuju hrozně rád !!!

 Tady stopuju, dneska mi to šlo !!!

 Jak uslyším: Ke mněéééééé, tak hned letím !!!

 Taky umim povel " K NOZE " !!!

 S Guccim si hodně hrajeme. Gucci je můj kámoš - je to pravej patterdale teriér

 Gucci mi prohlíží zuby, jestli nemám nějakej kaz a nemusím k zubaři

 No a taky je dobrej při hledání klíšťat, zkrátka kámoš, no !!!

A tady je pár mých fotek , jak cvičím ty TANEČKY :

         

umím skvěle norovat ( to jsem odkoukal od našich patterdalů ):

 

Taky běhám agility - trénuju v Lysý nad Labem  ( trenérka Jana Frydrychová ):

    

Miluju Frisbee:

 

Jsem zkrátka FAJN !!!!!!!!

PS: občas jsem doma za " KAŠPARA " !!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 až 14 září 2008 jsem byl se svojí šéfovou Lindou na akci, která je určená především drsňáckejm  pitbulům !!! Vůbec jsem se nebál a byl jsem veleúspěšnej !!! Ale od začátku :

V pátek večer jsme dorazili do kempu Křivonoska. Pro ty, co tam ještě nebyli povídám, že je to kousek od Hluboký nad Vltavou u Českejch Budějovic. Je to tam super, je tam v kempu i rybník. Spali jsme v chatičce a měli jsme s sebou ještě australáka Emila ( 4, 5 měsíce starej ) a dva prcky patterdaly - Hupa a Hogana. Já s Emilem jsme mohli spát s Lindou v posteli. Bylo nám ale moc horko, a tak jsme se v průběhu noci přesunuli na zem, kde se dalo přece jen líp dejchat. V sobotu jsem se nádherně vyřádil při obranách spolu s figurantem Mírou Tošnerem a ukázal všem přítomnejm pitbulům a pitbulářům, jak umím kousat JÁ - BORDERÁK !!!! To teda čuměli !!! I Míra mě chválil a taky moderátor ukázek obran. LIDI MI TLESKALI !!!  Byl jsem bombovej ( přece neudělám borderkám ostudu - no ne ? ) Patřil jsem k nejlepším a byl jsem hrozně moc chválenej. Linda na mě  byla hroooozně pyšná a dostal jsem hooodně pusinek na čumák ( to já rád !!). Tady máte nějaký fotky abyste to mohli zkouknout :

 nejdřív jsem se " NAŽHAVIL "

  Linda mě vypustila......

  letěl jsem jako blesk ...............

  byl to fofr .....

  a už držim jak přibitej !!!!

  Vidíte ? Rukáv mám až na mandlích !!!! Parádní zákus - jako pravej pitbul !!! Míra si mě vytáh až nahoru, aby bylo vidět, jak nádherně držím a bojuju !!!

  pořád držím a bojuju .....................

  pak sem zaútočil ještě z druhý strany - aby viděli pitbulové, že koušu odevšad !!!

  byl jsem tak rychlej, že mě ani pořádně vyfotit nestihli  - holt dobrej kousač - no !!!

 

A v neděli jsem byl taky fakt výbornej !!! Soutěžil jsem s Lindou na Opičí dráze ( říkaj tomu anglicky honosně Monkey Truck ) v juniorech - to jsou děti do 15 let. A protože jsem byl fakt dobrej, tak si mě vybrali ještě pro další dvě děti ( Kristýnka a Filip Cermánkovi ) do stejný soutěže. No a jak myslíte, že to dopadlo ?

S Lindou jsem vyhrál !!! S Filipem jsem byl druhej a s Kristýnkou třetí !!! Jsem skvělej, obsadil jsem první tři místa. Za mnou skončil kluk, kterej běžel 4 x - pokaždý s jiným pitbulem. No a ještě se musim pochlubit nakonec - měl jsem nejrychlejší čas jak v soutěži juniorů, tak i v soutěži dospělých, který taky běželi s pitbulama, stafordama a stafbulama. No jsem fakt úžasnej, co ? A kdybych moh běžet sám, to byste teprve koukali,  kdyby mě nikdo nezdržoval,  byl bych ještě rychlejší. Takhle jsem musel čekat pokaždý, když se jim zapletlo vodítko, nebo když ho pustili a nemohli mě na trati  dohonit ( každej pes totiž musel startovat na vodítku, abysme nezpůsobili nějakej problém). Lidi jsou hrozně nešikovný a tak jim vodítko v rukou spíš překáželo. Pořád jim padalo, motali se do něj, nebo na něj šlapali a pak mě strhli z překážky - no , ale vydržel jsem to a byl jsem nejlepší !!!  Žádnej pitbul ani staford ani stafordšírskej bulteriér na mě nemaj !!! V " opičárně  " (jak říká Linda ) jsem zkrátka nepřekonatelnej ( loni jsem taky vyhrál a natřel jim to )!!!

 A tady je pár fotek z tý OPIČÁRNY :

   pár skoček a houpačka byly jednoduchý....

  kruh a áčko jsem zvládnul v pohodě...

  áčko  a kruh zpátky byla " brnkačka "....

JSEM ZKRÁTKA DOKONALEJ !!!!

No a pár fotek s Kristýnkou a Filipem je tady :

   s Kristýnkou

   s Filípkem

Linda běžela s náma, aby mě " jistila "

No a tady jsou fotky z předávání cen :

 

   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TAK JSEM CHOVNEJ !!!!  SLÁÁÁVA !!!

8.11. 2008 jsem byl s Lindou a ještě dalšíma patterdalama na Výstavě neuznanců, kterou pořádal Klub chovatelů málopočetnejch plemen psů v Mladý Boleslavi a při tý příležitosti dělal ještě tenhle klub taky bonitaci. To je hrooozně důležitá procedůra, kde vás změřej, spočítaj vám všechny ( fakt všechny, i ty malilinkatý co mám vzadu dole- skoro u mandlí ) zuby a musíte ukázat, jak krásně umíte běhat a vůbec, že jste pořádnej pes se vším, co má správnej border koliák mít ( tim myslim i obsah pytlíku mezi zadníma nohama ). Študovali mě ze všech stran, lezli mi  do tlamy až na mandle a měřili mi délku těla i výšku. Zkrátka mě pořádně proprali. A vyšel jsem zase jako vítěz !!!! Posuzoval mě přísnej pan Leoš Jančík a pochválil mě, jak jsem se od té doby, co mě viděl na výstavě naposledy hooodně zlepšil. Líbil jsem se a snažil jsem se udělat všecko správně, aby měla Linda radost. Ona se totiž hrooozně bála, aby bylo všechno v pořádku a abych byl teda jako ten CHOVNEJ PES ! No dyť já přece sem, no né ??? Taky jsme museli dodat různý potvrzení z akcí, kdy mi kontrolovali oči a rentgenovali kyčle ( fuj! u toho mě uspávali, jako bych neuměl sám ležet na zádech !!!). No abych to zkrátil, zkrátka jsem chovnej a těšim se na každou papírovou a chovnou fenku od border kolií, abych jí dokázal, že jsem pes se vším všudy a že umím spoustu věcí a taky dělat štěňátka. A : " holky " ( teda fenky ) - nebojte se !!! Jsem úúúúúúúžasnej milovník !!! FAKT !!!  Jak uvidim svolnou, tak vám předvedu takovej taneček, že jste to ještě neviděly a nazažily !!!  Vážně, nebojte a přijeďte, posloužíme a OBSLOUŽÍME !!!

 

                                                                                                           Vidíte, že sem nekecal, fakt mi pan Jančík kontroloval i ty nejmenší zuby úplně vzadu !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  TANGA, ty já mám rád !!! Nebo že bych zatančil TANGO ?

  Tak tohle už umim na povel !!! To koukáte co ?

...................................................................................................................................................................................................................................................................

AHÓÓÓJ !!!  Dneska ( 14.12. 2008 ) jsem byl s Lindlou na tréninku dogdancingu v Nymburce. Po tříměsíčním cvičení jenom doma jsem se fakt snažil a nedělal ostudu. Tak podívejte na fotky:

              

Moooc díky Aleně Smolíkový za rady při tréninku !!! Já to uměl, ale Linda nezvládala a potřebovala radit !!!

.................................................................................................................................................................................................................................................................

 4. ledna 2009 - ZKO Nymburk

Tuhle zasněženou neděli jsme byli s Lindou v Nymburce, kde jsme se učili ( teda hlavně Linda ! ) házet a chytat disky. Oba sme byli zmrzlý, páč mrzlo a disky byly plný sněhu (  a já ho měl pak na jazyku  a to studilo,  fůůůj  ). Učil nás Michal Roman, kterej fakt hooodně umí, je to Mistr  Evropy v Dogfrisbee.  Uměl to tak, že jsem fakt čuměl a obdivně ho poslouchal na slovo. S nim bych cvičil pořád, umí skvěle házet a taky mě uměl povzbudit, abych dělal to, co on chtěl. No, a to co on umí se snažil naučit Lindu, aby mi to s ní šlo jako s ním.  Chudák holka, byla zmrzlá tak, že se skoro nemohla hejbat, ale snažila se !!!! Tak jsem se jí taky snažil vyhovět a moc jsem nečuměl po jinejch psech, do kterejch bych si rád kousnul, nebo je aspoň parádně prohnal. Povedlo se pár foteček, tak se  pokochejte ........................:

 

 

    Začali jsme pusinkou.......                                     pokračovali pózou pro focení

 

 

byla fakt kosa

za hození disku udělám povel okolooo pro kohokoliv ! Tady pro Michala...

chytat docela umim a tak jsem byl chválenej  - MISTREM EVROPY !!!

 

skrrrrz............ hop..

Michal fakt házet UMÍ !!!!  To se to pak fajn chytá !!!

Michal Lindu učil, jak disk správně držet a pak hodit

  sem to ale šikula, co ? nesu

nezdržuj a házej !!!

  sedni umim i ve vzduchu !!!

Když se to umí, tak jde spolupráce skoro sama !!!! No uznejte, nikdy sem to nedělal a  tohle bylo poprvé - dobrý !  Byl sem faaakt skvělej  !!!!!!!!!!!! ZASE !!! Linda bude muset ještě moooc trénovat, ale slušný, no né ?

  Nevysvětluj, já to chápu, hoď disk !!! Honéééém................

Já se utahal, Linda byla zmrzlá, ale byli sme šťastný !!!  Krásnej den !!!

                                                                                                              Dík , Michale!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30. 1. 2009

Linda měla prázdniny ( po vysvědčení ), a tak jsem s ní mohl jet ke své chovatelce Kačce Dědičový do Tróje. Jezdim tam rád, Kačku vždycky hooodně přivítám, aby viděla, že jsem nezapomněl, kde jsem se narodil. Tentokrát jsme s sebou měli ještě australáka Emila, mrňavýho patterdala Berryho ( rozmazlenej američan) a kámoše patterdala Gucciho. No a hádejte, s kym sem se tam potkal ! To byste neuhodli ! Však to taky Linda přede mnou pořádně tajila. Byl tam můj brácha Angee - čti Endží - ( A White Head Tender Flash ) se svojí paničkou Luckou Smolíkovou!!! No, měl jsem radost dvojnásobnou. Dokonce sem se s Angelem ani nechtěl moc prát.  Lucka s Kačkou byly moc fajn a taky Angel. Měl sem strach, jestli z těch svejch úspěchů v tancích se psem a v agility nezpychnul. Ale bylo to dobrý. Dokonce sem viděl, jak spolu cvičí taky frisbee a obedience. No, zkrátka to bylo super. S Lindou jsem trochu pocvičil, trochu jsme dělali i ty tanečky a taky jsme se byli projít ještě s fenkou australáčka Sunny ( patří Kačce) a jejím synem, blue merle pejskem Amantem.  Strávil jsem prima den s bezva kamarády !!! No, a tady jsou nějaký fotky:

  procházka

bráška Angee

  já s bráškou

slalomek

žebravá trojka: zleva Fred( teda já ), Berry a Angee. Napravo je kousek Kačky

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. 1. 2009 sobota - trénink " tanečků "

V sobotu, hned po páteční návštěvě Kačky , jsem jel s Lindou, patterdalem Guccim a australandou Happy do nově otevíraného STUDIA, kde se budu učit pod vedením zkušených instruktorek  tancovat s Lindou , říkaj tomu vznešeně anglicky DOGDANCING ! Jeden by si na tom slovu zlámal jazyk !!! Ale bylo to hezký, dokonce jsem se naučil trochu jezdit i na skateboardu !!! Další anglický slovo na zlámání jazyka. A na tom prknu jsem si zase málem zlomil nohy !!! Děsně mi to ujíždělo !!!! Ale Lindě dělalo hrozitánskou radost, jak na tom pádim, tak jsem se snažil. Moc mě chválila. Byl sem zase dokonalej !!! Nerval jsem se s bráchou Angeem, kterej tam byl taky, nevotravoval jsem hárající Cindy ( australanda Lady Krejčové, majitelky STUDIA ) a snažil se vydržet co nejdýl na odložení. Gucci jezdil na prkně taky. Happy se byla jen kámošit s lidma a psama, no a taky potrénovala na výstavu. Je to teďka naše výstavní hvězda, tak jí holt z toho plynou taky nějaký tréninkový povinnosti. Jak jí ale znám, tak by radši blbla na prkně s náma. Ve studiu byla taky Vanda Gregorová, která skvěle cvičí s čivavama a jednou australandou. Linda jí má taky moc ráda, tak si holky spolu popovídaly.

No a tady se koukněte na fotky :

Happy, Gucci a JÁ - zaparkovaný v kleci

       Angee držel deštník, mně kartáč upadl

tady jsme s Anggem dělali placky

Angee, jeho panička Lucka Smolíková a JÁ ! tady s bráchou ležíme , Angee umí líp pózovat

      s Guccim Vanda cvičila se psem Lucky - mym bráchou Angeem Lada s Scheilou a Cindy

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

30. května 2010 jsem se s Lindou zúčastnil dogdancingovejch zkoušek. Však už mě Linda trénovala dost dlouho, a myslim, že už toho i hodně umim. A tak moje a Lindina trenérka sama navrhla, že bychom to už spolu mohli zkusit i na veřejnosti, a složit zkoušku. Dokonce byla paní Petra Malá tak hodná, že nám taky vymyslela jednoduchou sestavu, ve který ukážu, co je potřeba, a kterou spolu s Lindou určitě zvládnem. No, a podařilo se !

Ale od začátku:

Vstával jsem neskutečně brzy, přestože si rád pohovím. Nejprve jsme dojeli k Petře, kterou jsme naložili i s její čilou fenkou BC , která se jmenuje Maggie ( no, říkaj jí Megera, a nedivim se, je to teda fakt holka divoká, ale mooc šikovná - však i když je mladší, umí toho o moc víc - a líp - než já ! ). Dorazili jsme v pohodě, ženský celou cestu prokecaly, my psi zase prospali. Akce se konala v kynologickém areálu ZKO Hrádek nad Nisou, kde nás uvítala usměvavá paní  Míša Palfiová. Byl jsem odstavenej do kotce - ostaně jako vždy. Sice mě Linda vyvenčila, ale z odkládacího kotce nebylo nikam vidět, tak jsem mohl jen poslouchat a čmuchat spoustu cizích psích i lidských hlasů a pachů . Bylo to jako když panička vleze na internet! To bylo informací ! Nejradši bych to tam celý pořádně pročuchal a občůral, ale nešlo to. S Lindou jsme jen tak malinko cvičně udělali pár známejch cviků a šup,... už jsem byl zase v kotci. Na řadu sem šel jako třetí, Linda byla parádně vystreslá. Tak jsem se o to víc snažil, aby byla spokojená. No, a zadařilo se. Sice mi strhli  jeden bod za chůzi do boku, kterou normálně výborně umim, no, ale dneska to holt šlo hůř. Jinak jsem ale všechno udělal výborně, a tak jsem taky dostal takovou známku. VÝBORNĚ !!! No, to je  fakt hezká známka, Linda byla nadšená. Měl sem radost, že jí má i ona. Složili jsme spolu zkoušku, která má název:

MUSICAL DRESSAGE - MD1.

Za odměnu jsem si s Lindou po odcvičení všech soutěžících ještě trochu pohrál,  a dokonce i zaběhal slalom, a zavzpomínal tak na tréninky agility v Lysé nad Labem.

        

A protože " hlavní šéfová " měla  prej novej objektiv na foťáku, tak z akce udělala hroznou spoustu fotek. Že ho jako musí vyzkoušet, tak fotila jako blázen ! No, a prej je nacpala na nějaký  RAJČE     ( to teda nechápu, jak může nacpat hodně fotek na rajče !!! - hnusnej červenej  blaf,  červený mám rád hlavně maso !!!), a kdo chce, tak se prej může kouknout, a nebo si fotky pro sebe stáhnout . Tady je máte:

ladych.rajce.idnes.cz/30.5._2010/ 

ladych.rajce.idnes.cz/30.5.2010-2/ 

ladych.rajce.idnes.cz/30.5._2010-3/ 

ladych.rajce.idnes.cz/30.5._2010_-4/ 

A tady je zasejc video z tý mý první DDC zkoušky : www.youtube.com/watch 

..........................................................................................................................................................................................................................................................................

12. září 2010

Tak zase AHÓÓÓÓJ !!!!!!!!!!!

Mám pro Vás, pravidelný čtenáře mojeho kousku webovek další senza informaci !!!

Sem borec, a nejlepčí !!! Zase mam v kapse jednu zkoušku DOGDANCINGU. Teda s Lindou. Kapku mi to na začátku zkazila, ale já jí ten jeden bodík mínus stejně vodpustim, já jí totiž milujuuu !

Ale od začátku. Ty fígle, který na mě moje malá šéfka zkouší, už znam. Zase sem dostal míň najíst, a navíc akorát ty hnusný mrňavý kuličky, co sou prej granule. Den před akcí vůbec nic. To abych jako prej byl víc motivovanej. Taková blbost ! Ale hlad sem měl ! A taky se mnou necvičila, jako předtim, a před nedělí si mě nevšímala vůbec. Eště že se se mnou kámošej aspoň ty australáci, co s nima sousedim, tak  se to dalo vydržet. V neděli ráno mě naložily ( jela i stará šéfová, řídila našeho Berlouše a na akci porád s každym kecala a nebo fotila ), společně se sedmiměsíční australandou Beou. Taky jel Oskar a Mordred, to sou patíci ( patterdale teriéři, abyste to správně pochopili ). Jeli sme daleko. Když sme přijeli na místo, tak sem poznal, že už sem tam jednou byl. No jo, tam sme s malou šéfkou dělali tu první zkoušku DOGDANCINGU. Ňákej Hrádek nad Nisou. Zase mě nacpaly do kotce a samotnýho, abych se prej moh soustředit. Bea s Oskarem ale byli hned vedle. Mordred byl chvílema v přepravce a chvílema mezi ostatníma lidma, aby prej se socializoval, že prej je ňákej " autista " ( abych vám to vysvětlil - jako někdo, kdo nechce mít nic společnýho s cizíma lidma ). No nevim, mně se Mordík jako autista nejeví, spíš je vypočítavej. Tak sem čekal. Mezi tim obě šéfky kecaly a nebo si hrály s Oskarem , Mordredem a Beou. Potom byl nástup, stejně jako minule. Musel sem sedět v klidu a neočuchávat sousedy ( nechápu proč, dyž u psů je to přece slušnost, jít očuchat kolegu !!!) .

Na řadu sem šel skoro jako poslední. Malá šéfka byla jako vždycky děsně nervózní, takže mi to hned na začátku zkazila. Na PIVOTa mě posadila ! Nechápal sem. Ale nebyl čas na rozumování, musel sem šlapat, aby to chudák holka na tu hudbu stihla. Vteřiny utíkaly jako blechy v kožichu, bylo třeba pohnout kostrou. Ale zvládnul sem to !!!! Soustředil sem se, a dělal všecko, co chtěla a co mam naučený. Vyšlo to ! Chudák holka měla takovou radost !!! Od rána jí ke všemu bylo blbě, bolelo jí břicho a dokoce si musela vzít prášek !!!! Ale byla statečná skoro jako já, a tak sem jí k tý další zkoušce skoro dotlačil, no. Dyť mě znáte, sem dobrák a parťáka nenecham ve štychu. Takže teď mam ještě zkoušku HTM ( Heelwork to Muzic  - asi to blbě píšu, ale anglicky sem se zatim štěkat nenaučil - a stejně ty lidi nechápu ! My psi se domluvíme všude po světě stejně !!!)

Jako odměnu sem dostal vynikající voňavou konzervičku. Ta byla !!! Olizuju se ještě teďkonc. Bejval bych sněd třeba čtyry. Ale čekala mě nejlepčí odměna, kam se hrabe konzerva ! Moh sem dělat obrany !!!!! Jak já tendle sport miluju !!!! Tak sem se snažil, i když už sem skoro vůbec nemoh ! A vostudu, tu sem teda neudělal. Byl sem chválenej !!! Pan FIGURANT ( Pavel Pálfi ), to byl teda třída a borec ! Všecko věděl, vždycky mě vyhmátnul a nastavil se přesně, jak sem potřeboval. To byl teda koncert !!! Lidičky, kdo to neviděl, přišel vo moc !!!!  Šak stará šéfka zasejc fotila jako blázen ( 1300 fotek !!!!!! - se jí to nevešlo ani do počítače, mořila se s tim do dvou v noci ) - jo, a tady sou ( kdo chce, může si je použít pro sebe, je tam skoro všecko, co fotit šlo !!! ):

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_1_T/ 

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_kou/ 

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_linda/ 

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_misa/ 

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_petra/ 

ladych.rajce.idnes.cz/hradek_zb/ 

 

 

 zkoušel sem ovlivnit porotu

 zkouška - slalom

 my dva

                                      fakt dobrej !!!

                                      sem fešák !!!

 Dycky, když takhle krásně koukam, tak něco vyžebram !

                                                            Dáš mi eště ???

 v žebrání sem PROFESIONÁL !!!

 HAM !

 sem fakt neodolatelnej !!!

 Já chci taky obrany !!!

 

VIDE-JO ! : www.stream.cz/video/515023-linda-hodova-and-simply-red-tender-flash-border-collie-htm1-29-bodu-vyborne 

..............................................................................................................................................................

 

Taaaaak,  a další zkouška z DOGDANCINGU je moje !!!! Ale popořádku, abyste to pochopili správně:

V neděli 26. 9. 2010 jsem zasejc musel malou šéfovou podržet, páč jináč by to zasejc zkazila. Už od rána hnusně lilo a bylo zima. Mně to teda nevadilo, páč mám chlupy, ale malá šéfka byla zmrzlá a eště ke všemu zase nastydlá. Ráno mě naložily se starou šéfkou do Berlouše. Jel sem sám, nikoho jinýho nevzaly, což je divný, páč jindá sebou vždycky někoho taháme. Ujeli sme jen kousek a pak se stará šéfka začala vztekat. Prej ňáká uzavírka či co, prej BĚCHOVICE ! Všude okolo nás běhali v tý zimě skoro nahý lidi !!! Parádně lilo, ale oni běželi dál, to sem teda čuměl ! No, stará nadávala a nadávala, a jezdili sme sem a tam. Co vám budu vyprávět, nakonec sme dorazili někam, kde to obě šéfky znaly. Tam sme naložili eště Vandu, kámošku Lindy - tu já znam z dogdancingovýho tábora z Chotěboře. Vona má tu voňavou red merle holku australáka, a eště dvě malý potvory, co se jim řiká čivava. Tak sme naložili teda tu australandu Brendu a malou čivavu, kerý řikaly Dudun. Divný méno pro ženskou. Paraádně voněla, určitě to byla ženská vod psa.  Ale Dudun ??!?!? Jeli sme eště chvíli a pak sme chvíli čekali v autě, prej tam eště nikdo neni, tak že musíme počkat. Pak sem zůstal zavřenej eště v autě, abych prej jako byl v klidu. Jáááá !!!! To malá šéfka potřebovala klid !!! Zasejc byla nervní, až hrůza ! Stará zase táhla foťák, takže zasejc budou ňáký fotky. Čekal sem asi hodinu, když pro mně mladá přišla. Byla úplně hotová, ale snažila se dělat hrdinu. Trochu sme se rozcvičili, a šup na plac. Teda cvičák to byl hezkej ! Ale já se nemoh moc koukat okolo, abych jí nerozptyloval, že se jako nesoustředim, na to je malá pes !!! Tak sem se snažil. Ona taky. Dělal sem přesně co chtěla, ale stejně měla vztek, že to neni dokonalý. Na muj vkus sme byli moc na jednom místě, což taky rozhodčí poznali, a sundali jí za to bod ( nevyužití celého prostoru ). Naštěstí jen jeden, zbytek sem teda svojí snaživostí a tim, jak sem dokonalej, zachránil !!! Takže mam další zkoušku z dogdancingu, už třetí ! Tadle se menuje: F 1. V těch zkratkách se nevyznam, ale to je jedno, hlavně že to mam v kapse ! Malá šéfka byla zasejc nadšená, stará taky. Teda nevim proč, když já sem přece dokonalej i bez ňákejch zkoušek, no ne ???

 

Tady sou fotky :

 

ladych.rajce.idnes.cz/DDC_Kobylisy_9-2010/

   

ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

 

Mistrovství republiky  v Dogdancingu

Koloděje, 2010

20. 11. 2010

 

Nejprv se musim vomluvit, že mi reportáž tak dlouho trvala. Ňák toho bylo na mně moc, a nestíhal sem. Ale popořadě:

Tohle mistrovství bylo pro mladou děsně důležitý. Pérovala mně v tréninku pod vedením Petry Malé ( trenérka ). V tréninku mi to šlo, si myslim. Tejden před mistrovstvim sem měl pauzu, jako na vodpočinek. Jen sem moh sledovat ty přípravy. A to sem teda čuměl. Mladá dělala nějakej Totem nebo co, a pak ňákej stan, co mu se starou řikaly Týpí. Vyblbla se u toho ( mladá ) teda náramně. Já pak musel v tréninku běhat okolo toho TOTEMU a nakonec mně vtahovala do toho TÝPÍ. No, ne že by se mi to nějak extra nelíbilo, to zase ne, ale uměl bych si představit lepší zábavu, třeba lovit ty placatý předměty ve vzduchu, však víte, jak tomu říkaj FRISBÝ....................

V den soutěže  nervozita u mladý vystoupala na vrchol. Takhle nervózní sem jí eště neviděl. Ach jo, bylo mi jasný, že znervózní taky mně. No, a taky jo. Nejen, že byla zmalovaná jako indián, měla na sobě divný hadry sa třásničkama, ale navíc se chovala jako magor. Sem teda byl zmatenej, no. Trochu sem to tam poplet, no, ale pořád sem se snažil, to se musí uznat. No, myslim, že sem to mladý teda moc neulehčil, ale mohla si za to sama. Ňáký cviky taky nebyly dobře docvičený což se teda nakonec taky ukázalo. No, aspoň mladá ví, co musíme spolu eště pilovat.

Dělali sme voba dva, co sme mohli, něco se nám taky povedlo. Nakonec sme skončili TŘETÍ !!! No neuvěřitelnej úúúúspěch ! Porazili sme i několikanásobnou mistryni republiky ( všichni jí říkali Šimona, nebo tak nějak ), takže to zase tak strašný asi nebylo. I když rezervy samozřejmě eště máme, no. Linda byla nadšená, trenérka taky, a stará byla naměkko. Byl sem oslavovanej a mazlenej......no, užíval sem si to :-) Je to příjemný.................asi se budu víc snažit, páč když se pak slaví, mám z toho výhody i já !

Eště sem chtěl dodat, že na mistrovství republiky sme se s mladou setkali s hodně kamarádama a kamarádkama ( brácha  Angel byl taky úspěšnej ). Linda  si lebedila s Vandou Gregorovou, Luckou Smolíkovou, Kačkou Dědičovou ( moje chovatelka ) a dalšími. Naše trenérka Petra Malá dělala dokonce rozhodčí ! A byla setsakra přísná ( to ale ona je taky v tréninku ).

No zkrátka a dobře, co bych eště psal. UŽILI SME SI TO VŠICHNI !!!!!

Máme i pár fotek, ale nic moc, protože na sále byla tma :-(...................................:

  Rozhodčí

 trenérka Petra Malá

ani sem jí nepoznal, jak moooc jí to slušelo !!! No holt rozhodčí, ty musej bejt elegantní !!!

 všechny rozhodčí ( Andrea Rezková, Petra Malá, Lada Šípová-Krejčová ) s maskováním pomáhala Lindě Lucka Smolíková ( majitelka brášky Angela - nyní televizní hvězdy ! )

Mladá  v kostýmu

 Totem

 Týpí

 poslední potrénování před nástupem

 naše velký finále............tenhle cvik se mi moooc podařil !

 mrtvýho dělám ukrutně rád !!!!

 a máme to za sebou..................

 s mladou sme skončili TŘETÍ !!!!

 první tři v naší divizi

 taky bráška Angel byl úspěšný  se svojí paničkou Luckou Smolíkovou

 Měli sme radost všichni, a já dal naší trenérce velkou pusu !!!

Ten talířek dole u nohou mladý neni na žrádlo, ale  to sem vyhrál ! Protože sem za složení čtyř dogdancingovejch zkoušel získal titul  MÁSTRA !!!! A to už je panečku něco !!!

 na mladou se přijel kouknout i " starej ", teda její otec a velkej šéf u nás doma ! Stihnul přijet jen na předání cen. Porád zaměstnanej................................no, veterinář, no !

ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

ZKOUŠKY  ZOP DOBŘICHOVICE-LETY

10. 4. 2011

 

Tak zase ahóóóóój !!! Pár akcí jsem se neozval, páč jste to prostě nějak nezvládnul, a taky se mi  přes tu zimu moc nechtělo, radši se válim v boudě, než cvakám u počítače ! Ale tuhle akci, tu jsem si nemoh nechat ujít ! Tu teda fakt zveřejnim, páč tady jsem pro mladou i starou fakt zazářil !!! Ale popořadě:

Nápad, abych udělal tuhle zkoušku nevyšel samo z hlavy mladý ani starý. Mladá služebák moc nemusí, kromě obran , páč ty mě bavěj a kousat umim. Ale napadalo to mojí trenérku Petru Malou, která tam pak jela s nám se svojí skvělou Megčou. Megča si mi líbí, ale je na mně moc vostrá, radši k ní moc nečuchám,  dycky mně vobere........

Kupodivu  už na mně nezkoušely ( mladá se starou) ty svoje fintičky se žrádlem a ignorací před akcí, a tak jsem v neděli ráno ani nepoznal, že někam pojedeme. Když ale začaly ládovat do auta mlaďocha Démona  a patterdalku Stampu, začal jsem tušit, že dojde i na mně. A došlo. Naštěstí obě prokázaly dost inteligence, a nenechaly mně s těma dvouma nevychovancema v zadní části Berlouše. A dobře udělaly. Neb Démon se  pofral !!! Zefral celej zadek, bylo to řídký a jak děsně to páchlo, to asi ani líčit nemusim. Tak jsme zastavili a holky šly uklízet. No, nezáviděl jsem jim to. Drhly to novinama a byly pěkně vzteklý. Pro jistotu jsem se ještě trochu víc zcvrknul, abych je nenaštval už tim, jak tam sem a koukam. Pak na sebe vyplácaly skoro všechnu vodu z barelu, co měly s sebou pro nás psy na pití. K Petře jsme to stihli včas, stejně jako na akci samou. Řeknu vám, počasí bylo vynikající. Zářilo sluníčko, ale vedro ještě nebylo.  Nacpali mně do kotce, vyvenčili a pak zase  zpátky do kotce. Řeknu vám, kotce teda měli na tom cvičáku kráááásnýýý ! A ten areál !!! No paráááda. U řeky !!!! A obrovskej !  No, ta údržba i to vytvoření muselo bejt sakra pracný ! No, fakt se mi to tam děsně líbilo. Démon se Stampu byli hned v kotci vedle, a já s radostí zaznamenal, že ta malá černá půlroční puberťačka začala hárat ! Voněla úúúžasně !

Mladá i s trenérkou Petrou byly děsně nerózní. Mladá je vždycky, ale trenérka ? To sem teda koukal. Aby to zaplašily, vymyslely pro mně  parádní novou sestavu na dogdancing. Uběhl jim tak  líp čas čekání, až se další přihlášený ( na jiný druh zkoušky ) vrátí ze stop. Fuj ! Eště že mně  nepřihlásily na stopy, ty mi teda nejdou, a nemam to rád ! Trochu sem si oddych, a už se šlo.

Poslušnost. Nastupovaly obě najednou na plac. Já šel nejdřív na odložení a Petra na cviky. Odložení bylo přímo u vody. Řeka silně hučela, skoro bych se rád vykoupal. Ale když sem viděl, jak je mladá vorosená, že něco neudělam, nebo naopak udělam navíc, tak sem si řek, že jí podržim. Leh sem, i hlavu připlác, aby se nebála, že se zvednu nebo odejdu. Tak se trochu uklidnila, a já VYDRŽEL ! Celou tu potřebnou dobu ! Měla fakt radost. Co sem ležel odloženej, cvičila Megča s Petrou. A byly skvělý, jak jinak ! Tak sem nepochopil, proč sundal rozhodčí ( vypadal jako moooc milej chlap ) Petře jeden bodík za přivolání. Zrovna přivolání má totiž Megča suprový ! Asi si nějak nerozumněli ( Rozhodčí s Petrou ), škoda,  poslušnost byla super, obě jsou třída !!! No, a pak sme si to prohodili. Já na poslušnost, Megča na odložení. Dělal sem co dávno umim, a vyšlo to. V obratech sem moh bejt víc u mladý, ale rozhodčí byl velkorysej, a dal nám plný počet bodů !!! DOSTAL SEM PUSINKU !!!!! Od mladý, samo !  Byla hotová !  Fakt sem cejtil, jak mně miluje a jak mi začíná věřit, že dáme i tu druhou část !  A dali. Po obědě a přestávce, jsme šli znova na plac. To už tam nebyla jen Petra s Meggi, ale i další lidi a psi. Zase poslušnost, odložení, pak chůze a usednutí na neznámym povrchu.....a HOTOVO !!!!  Měli jsme to za sebou !!!!  Mladá padla vysílením. Prej byla z nějaký Ostravy  utahaná. Asi jo, páč se nechtěla moc hejbat. Ale stará s Petrou jí donutili udělat pár fotek, a taky se fotila Megča i já.  Na fotkách je ale vidět, jak je mladá těsně před usnutim.....holt toho za ty dva dny na ní bylo moc , no. Ty mladý dneska nic nevydržej !!!

Takže sem dal zkoušku  ZOP za plnejch 100 bodíků !!!! Sem fakt borec !!!!

 

 tady budu odloženej

                                      Péťa s Megčou cvičí, já sem odloženej

 cvičim já, Megča odložená, Péťa nás kontroluje

                                                     Dostal sem pusinku !

                        Druhá část zkoušky

                 Usednutí na neznámém povrchu

                       Odložení ve skupině, ležim vedle Megči

 přenášení cizí osobou

                   Mladá dostala potvrzený zkoušky a gratulaci

 Fakt vypadá utahaně

                                               Už se neudržela na nohou

                               eště se zmohla na napsání SMS Kačence ( mojí chovatelce )

                                     pak se zhroutila a Megča s Petrou jí museli budit

                             řikam, byla utahaná a ospalá jako kotě

                  dyž už mladá byla vyřízená ( a tím pádem i nefotogenická ), tak sem se fotil aspoň JÁ !!!

 Pěknej kluk, a ta póza, co  ?

 

Zjistil jsem, že úplně nejvíc mě baví šéfovat smečce patíků a pomáhat v bažantnici na Konopišti, tady je pár foto:

naučil jsem i malý patíky přinášet bažanty

řeknu vám,... ale je to adrenalin !!!

tady jsem musel ukázat bretoňce Varen, jak se správně vystavuje bažant

jako správnej šéf chodím  všude první !

mám spoustu fotek jak přinášim, jsem v tom FAKT dobrej !!!

když na to příjde, ukazuju patíkům jak norovat !!!

tak parto, jdeme na to !!! Jdu vždycky příkladem !!!

jsem celej zasněženej, ale naša parta maká pořád... i ve sněhu a ledu !

Anežku mám rád ! A ona mě !!!

bažanta donesu i z hustejch kopřiv !

s naší partou ... jsme sehranej tým !

s nejvyšší šéfovou Helenou... má mě MOC ráda a líbí se jí, jak  pracuju !!!

Ve zdraví a v dobré náladě jsem se dožil 13 let a ještě jich pár v plánu mám !

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx